• POČETNA
  • O SPAJALICI
  • Metoda
  • ljudi iza
    Spajalice
  • Usluge
  • Dosadašnje
    suradnje
  • članci
  • iskustva
    korisnika
  • podcasti
  • english
    site
  • ZAPELI ZAJEDNO

odnos kao temelj



INTEGRACIJSKO-PROCESNI PRISTUP





Integracijsko-procesni pristup obuhvaća nekoliko alata koji su temeljeni na rezultatima suvremenih istraživanja u području kolektivne inteligencije, mrežne znanosti i sistemskog pristupa, prije svega radionice i igrofikacije.

Iako je svaki od alata usmjeren razvoju drukčijih snaga i kapaciteta naših korisnika, svi su jednako usmjereni prema izgradnji ugodnog i društveno motivirajućeg okruženja, koje otvara put većoj uključenosti, kolektivnoj inteligenciji, kreativnosti, suradnji, i u konačnici uspješnih, sretnijih i produktivnijih pojedinaca.




radionica





Središte kruga jedinstvena je aktivnost koju provodimo s ciljem povećanja socijalne uključenosti i razvoja emocionalne inteligencije (jednog od temeljnih faktora uspješnosti i kolektivne inteligencije). U organizacijskom okruženju ona dovodi sudionike do iskustva njihove međusobne povezanosti, stvarajući surađujuće, kolektivno inteligentne timove, vođene smislom i svrhom.

Okrugli stol temeljna je metoda naših kreativnih i inovacijskih procesa, posebice rješavanja sukoba i unapređenja učinkovitosti, upravljanja i donošenja odluka. Ona omogućava “preobrazbu” sukoba i problema u kolektivne izazove, pružajući sudionicima svježu perspektivu rješavanja problema kroz osjećaj uzajamne odgovornosti.



IGROFIKACIJA





Općenito gledajući, igrofikacija je korištenje elemenata igre i njezinih mehanizama izvan konteksta igranja (primjerice u povećanju uključenosti korisnika neke usluge, ili radne učinkovitosti).

Igra je ozbiljna stvar. Ona je osnova našeg odrastanja i razvoja, i nije rezervirana samo za djecu (prosječna dob igrača online igrica je 42 godine), pa čak ni samo za ljude (životinje se također razvijaju kroz igru). Ona nam omogućava da se kroz uživljavanje u različite uloge i scenarije osjećamo posebnima, sposobnima, da napredujemo, da budemo aktivni, ali nam omogućavaju i učenje, postavljaju nam probleme koje trebamo riješiti, daju nam zdravi rizik (oslobađaju nas od straha), pa čak i da idemo protiv vlastite prirode (primjerice, tjelohranitelji štićenih osoba kroz igru uče novi “refleks” skakanja “na metak” umjesto prirodnog “od metka”).

Naš pristup igrofikaciji isključivo je suradnički, što znači da se sudionici ne natječu jedan protiv drugoga, već zajednički pronalaze načine kako se nositi i nadvladavati kolektivne izazove. Takav nam pristup, osim usvajanja novih sposobnosti i vještina suočavanja s kompleksnim problemima u kolektivnom okruženju, gradi i motivaciju, te pruža osjećaj povjerenja i emocionalne sigurnosti u grupnoj dinamici.





OSIJEK



CENTAR ZA INTEGRALNE STUDIJE - SPAJALICA